Resultat

  Gamla Mästare
  RM resultat
  SM 1997
  SM 1998
  SM 1999
  SM 2000
  SM 2001
  SM 2002
  SM 2003
  SM 2004
  SM 2005
  SM 2006
  SM 2007
  SM 2008
  SM 2009
  SM 2010
  SM 2011
  SM 2012
  SM 2013
  SM 2014
  SM 2015
  SM 2016
  SM 2017
  SM 2018
  SM 2019
  SM 2020
  SM 2021
  SM 2022
  Mästarnas Mästare
  

 

Sailed:6, Discards:1, To count:5, Entries:37, Scoring system: Appendix A

Rank

SailNo

Helm

Crew

Club

R1
19/7/08  

R2
19/7/08  

R3
19/7/08  

R4
20/7/08  

R5
20/7/08  

R6
20/7/08  

Total

Nett

1st

3327

Björn Sandberg

Linnea Petersson

Norrköping

(3.0)

1.0

1.0

2.0

1.0

2.0

10.0

7.0

2nd

2130

Claes Gilborne

David Keiller

Kaparen/Särö

1.0

2.0

(4.0)

1.0

3.0

3.0

14.0

10.0

3rd

3045

Magnus Sandberg

Filip Larsson

Norrköping

2.0

3.0

2.0

3.0

(4.0)

1.0

15.0

11.0

4th

5601

Daniel Rodhe

Mélanie Rodhe

Kaparen

8.0

4.0

3.0

7.0

5.0

(9.0)

36.0

27.0

5th

2155

Sten Caap

Mi Caap

NSS

4.0

5.0

7.0

(14.0)

8.0

4.0

42.0

28.0

6th

7038

Oskar Lyckegård

Andreas Landahl

BKSS

7.0

6.0

5.0

4.0

(9.0)

8.0

39.0

30.0

7th

6009

Natalie Hurtig

Niklas Hurtig

KSK

6.0

10.0

9.0

9.0

(17.0)

7.0

58.0

41.0

8th

3736

Anders Olofsson

Patrik Ekberg

MKSK

(38.0 OCS)

8.0

6.0

5.0

13.0

13.0

83.0

45.0

9th

7021

Johan Gustavsson

Jenny Gustavsson

BMBK

9.0

9.0

8.0

6.0

(16.0)

14.0

62.0

46.0

10th

2534

Ulrika Hilldén

Karl-Åke Ragnarsson

UKSS

5.0

13.0

(20.0)

13.0

11.0

5.0

67.0

47.0

11th

7001

Göran Gustavsson

Lena Gustavsson

BMBK

(38.0 OCS)

12.0

12.0

8.0

7.0

16.0

93.0

55.0

12th

3671

Peter Merck

Fredrik Merck

BMBK

15.0

11.0

10.0

11.0

18.0

(38.0 DSQ)

103.0

65.0

13th

7015

Hans Enström

Calle Ridderstad

LESS/Kaparen

10.0

15.0

11.0

20.0

(24.0)

10.0

90.0

66.0

14th

1527

Carl Källstrand

Åke Källstrand

UKSS

(24.0)

14.0

14.0

12.0

22.0

15.0

101.0

77.0

15th

4332

Martin Passgård

Emelie Andersson

UKSS

11.0

16.0

16.0

17.0

(28.0)

25.0

113.0

85.0

16th

3044

Bengt Wallström

Mats Rignell

BMBK

19.0

(21.0)

18.0

15.0

15.0

18.0

106.0

85.0

17th

3740

Filip Wester

Jakob Wester

LESS

(38.0 OCS)

7.0

38.0 DNF

38.0 DNF

2.0

6.0

129.0

91.0

18th

4405

Thor Öivind Johansen

Tobias Johansen Henanger

BMBK

17.0

(26.0)

19.0

23.0

14.0

19.0

118.0

92.0

19th

5103

Christer Magnusson

Jonny Göthberg

BMBK

21.0

17.0

15.0

18.0

(27.0)

23.0

121.0

94.0

20th

2872

Anna Ridderstad Wollberg

Patrik Wollberg

ÖBK

18.0

20.0

17.0

19.0

(25.0)

20.0

119.0

94.0

21st

5209

Johan Ehrenborg

August Ehrenborg

KSK

14.0

18.0

(38.0 DNF)

38.0 DNF

10.0

17.0

135.0

97.0

22nd

4502

Simon Magnusson

Oliver Göthberg

BMBK

12.0

19.0

(38.0 DNF)

38.0 DNS

19.0

12.0

138.0

100.0

23rd

3274

Joakim Glatzl

Anders Edebo

KSK

20.0

(38.0 DNF)

27.0

25.0

20.0

11.0

141.0

103.0

24th

3286

Emil Göthberg

Anton Magnusson

BMBK

(38.0 DNF)

38.0 DNS

13.0

10.0

12.0

34.0

145.0

107.0

25th

6003

Linus Nilsson

Kevin Johansson

UKSS

23.0

22.0

21.0

22.0

(33.0)

24.0

145.0

112.0

26th

4263

Benny Johansson

Per Ottosson

BMBK

22.0

(38.0 DNF)

25.0

16.0

21.0

30.0

152.0

114.0

27th

4231

Magnus René

Magnus Andersson

KSK

26.0

(38.0 DNF)

22.0

21.0

30.0

22.0

159.0

121.0

28th

5365

Bo Lorentzon

Markus Lindbom

BMBK

16.0

(38.0 OCS)

38.0 DNS

38.0 DNS

6.0

28.0

164.0

126.0

29th

11

Jan Erlandsson

Jonas Kramer

BMBK

30.0

23.0

24.0

24.0

(32.0)

29.0

162.0

130.0

30th

3377

Jesper Jaxing

Erik Håkanson

BMBK

29.0

24.0

23.0

27.0

(31.0)

27.0

161.0

130.0

31st

5671

Johanna Lundeberg

Leif Ericson

BMBK/UVBS

27.0

25.0

(38.0 DNF)

26.0

23.0

31.0

170.0

132.0

32nd

2017

Carl Henrik Ridderstad

Bengt Jonsson

UVBS

25.0

27.0

28.0

(38.0 DNS)

26.0

26.0

170.0

132.0

33rd

3925

Leif Dahlberg

Anders Nilsson

UKSS

13.0

(38.0 DNF)

38.0 DNS

38.0 DNS

29.0

21.0

177.0

139.0

34th

2834

Jan Lindqvist

Natalia Lindqvist

UVBS

28.0

29.0

26.0

28.0

(34.0)

32.0

177.0

143.0

35th

5548

Leif Johansson

Ulf Larsson

BMBK

31.0

28.0

29.0

29.0

(35.0)

33.0

185.0

150.0

36th

5048

Magnus Lundblad

Patrik Lundblad

BMBK

(38.0 OCS)

38.0 DNS

38.0 DNF

38.0 DNS

38.0 DNS

38.0 DNS

228.0

190.0

36th

957

Nils Bernhardsson

Johan Bernhardsson

BoSS

(38.0 DNC)

38.0 DNC

38.0 DNC

38.0 DNC

38.0 DNC

38.0 DNC

228.0

190.0
 

 

Svenska Mästare år 2008 Bohus Malmön


SM vinnarna Björn Sandberg och Linnea Petersson


  Senaste till salu:
  14 Aug Trissjolle S2120…

  Senaste köpes:
  21 Oct Kolfibermast köpes…

  Senaste inlägg:
  19 Sep Det bästa forumet fö…

 

   
Svenska Trissjolleförbundet
Ordförande: Karl Åke Ragnarsson • 070-587 14 94 •  Skicka e-post