Resultat

  Gamla Mästare
  RM resultat
  SM 1997
  SM 1998
  SM 1999
  SM 2000
  SM 2001
  SM 2002
  SM 2003
  SM 2004
  SM 2005
  SM 2006
  SM 2007
  SM 2008
  SM 2009
  SM 2010
  SM 2011
  SM 2012
  SM 2013
  SM 2014
  SM 2015
  SM 2016
  SM 2017
  SM 2018
  SM 2019
  SM 2020
  SM 2021
  SM 2022
  Mästarnas Mästare
  

 

 

 

Sailed:4, Discards:1, To count:3, Ratings:None, Entries:29, Scoring system:Triss-SM

 

Plac.

Rorsman

Gast

Klubb

Segelnr.

R1

R2

R3

R4

R5

R6

Poäng

Inkl. borträknade

1

Björn Sandberg

Linnea Peterson

NSS

3327

1

1

1

(3)

 

 

6

3

2

Per Lönnfält

Tomas Engberg

UKSS

4781

(2)

2

2

2

 

 

8

6

3

Claes Gilborne

David Keiller

SSKA

2130

(7)

5

3

1

 

 

16

9

4

Sten Caap

Mi Caap

NSS

2155

3

3

(7)

7

 

 

20

13

5

Bo Rogalin

Andrew Walker

NSS

1014

(10)

8

5

4

 

 

27

17

6

Anders Olosson

Patrik Ekberg

MKSK

3736

(8)

6

6

5

 

 

25

17

7

Magnus Sandberg

Molly Scotchmer

NSS

3045

6

7

9

(30 DNF)

 

 

52

22

8

Jens Caap

Harald Caap

NSS

5172

5

4

14

(30 DNF)

 

 

53

23

9

Mattias Knutsson

Johan Arvidsson

NSK

4163

9

(22)

11

6

 

 

48

26

10

Daniel Rodhe

Mélanie Rodhe

SSKA

5601

(18)

10

4

14

 

 

46

28

11

Sune Strömberg

Stefan Lindström

SSWL

3243

4

18

10

(30 DNF)

 

 

62

32

12

Marcus Peterhoff

Kristian Peterhoff

NSS

3943

19

9

8

(30 DNF)

 

 

66

36

13

Ulf Angland

Bibbi Pettersson

NSS

7013

15

14

(30 DNF)

8

 

 

67

37

14

Linda Svernell

Daniel Svernell

NSS

6004

(26)

11

17

11

 

 

65

39

15

Sverker Caap

Petter Caap

NSS

7011

11

15

13

(30 DNF)

 

 

69

39

16

Anton Dahllöf

Wille Kark

NSS

1395

12

12

15

(30 DNF)

 

 

69

39

17

Hans Enström

Calle Ridderstad

SSKA

7015

(21)

16

16

10

 

 

63

42

18

Simon Wigge

Albin Boman

NSK

395

(24)

19

19

12

 

 

74

50

19

Kerstin Caap-Hällgren

Stig Caap

NSS

5495

14

17

21

(30 DNF)

 

 

82

52

20

Henrik Abrahamsson

Oscar Frendin

LJS

3438

23

20

12

(30 DNF)

 

 

85

55

21

Nickan Kark

Lena Sollerud

NSS

6008

16

21

18

(30 DNF)

 

 

85

55

22

Jan Caap

Peter Caap

NSS

5108

17

(30 DSQ)

30 DNF

9

 

 

86

56

23

Amanda Knutsson

Louise Arfwedson

NSK

7020

13

23

20

(30 DNF)

 

 

86

56

24

Peter Wittke

Ingela Danielsson

LJSS

2889

(27)

25

22

13

 

 

87

60

25

Eric Caap-Hällgren

Jens Caap-Hällgren

NSS

2689

22

13

(30 OCS)

30 DNF

 

 

95

65

26

Ludvig Harting

Olle Lagerqvist

NSS

4219

20

24

(30 DNS)

30 DNF

 

 

104

74

27

Erik Gustavsson

Karin Gustavsson

NSS

3436

25

26

24

(30 DNF)

 

 

105

75

28

Jan Lindqvist

Natalia Lindqvist

UVBS

2834

28

28

23

(30 DNF)

 

 

109

79

29

Carl Henrik Ridderstad

Leif Ericson

UVBS

2017

29

27

(30 DNS)

30 DNS

 

 

116

86

 

 

Svenska Mästare år 2009 i Arkösund, Norrköpings Segelsällskap


Linnea Petersson och Björn Sandberg, Trissjolle 3327, Norrköpings Segelsällskap

 


  Senaste till salu:
  14 Aug Trissjolle S2120…

  Senaste köpes:
  21 Oct Kolfibermast köpes…

  Senaste inlägg:
  19 Sep Det bästa forumet fö…

 

   
Svenska Trissjolleförbundet
Ordförande: Karl Åke Ragnarsson • 070-587 14 94 •  Skicka e-post