Resultat

  Gamla Mästare
  RM resultat
  SM 1997
  SM 1998
  SM 1999
  SM 2000
  SM 2001
  SM 2002
  SM 2003
  SM 2004
  SM 2005
  SM 2006
  SM 2007
  SM 2008
  SM 2009
  SM 2010
  SM 2011
  SM 2012
  SM 2013
  SM 2014
  SM 2015
  SM 2016
  SM 2017
  SM 2018
  SM 2019
  SM 2020
  SM 2021
  SM 2022
  Mästarnas Mästare
   Vendels

 

SM Trissjolle 2004 2004-07-18

2004-07-16 - 2004-07-18 18:13

Arrangörsklubb: SEGELSÄLLSKAPET VENDELS

Klass : Trissjolle Öppen Senior

Tävlingsledare: Mikael Larsson

Resultat

Plac. Båt Besättning Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 Total

Regatta Bas från JUME DATA 1

1 SWE 5600 Kalle Nilsson SSKA 3 2 1 1 (4) 2 2 11

Viktor Törnqvist

2 SWE 3740 Per Wester LESS 1 (DSQ) 3 2 2 10 1 19

Filip Wester

3 SWE 7021 Per-Arne Olsson SSKA 4 3 2 4 5 1 (7) 19

James Olsson

4 SWE 4781 Per Lönnfält UKSS 2 1 4 3 7 7 (19) 24

Tomas Engberg

5 SWE 2716 Håkan Törnqvist SSKA 7 5 (8) 5 1 5 6 29

Amanda Törnqvist

6 SWE 3045 Magnus Sandberg NSS 5 (RAF) 6 15 3 8 3 40

Mårten Westlund

7 SWE 910 Philip Carlsson SSKA 6 6 5 12 (16) 4 10 43

Fredrik Bergström

8 SWE 2155 Sten Caap NSS 9 (31) 7 17 6 3 11 53

Celia Caap

9 SWE 7013 Claes Laurent NSS 10 10 22 8 (25) 6 5 61

Eva Johansson

10 SWE 7016 Marcus Carlsson SSKA 8 (15) 9 11 10 9 15 62

Carl Hansson

11 SWE 4294 Lennart Hansson GESS 11 7 (OCS) 13 8 24 8 71

Mattias Hansson

12 SWE 4224 Lars Hansson GESS 17 4 (18) 16 15 16 4 72

Ellen Hansson

13 SWE 2163 Kennedy Carlsson ÄSSS 15 8 12 14 (29) 15 25 89

Robin Carlsson

14 SWE 2689 Kerstin Caap-Hällgren NSS 19 27 15 7 (28) 17 12 97

Jens Caap-Hällgren

15 SWE 7017 Peder Öberg SSKA 18 19 (OCS) 9 20 13 18 97

16 SWE 3736 Anders Olofsson MKSK (28) 17 11 18 17 21 13 97

Patrik Ekberg

17 SWE 3436 Rolf Danehammar UKSS 26 18 16 6 21 12 (DNF) 99

David Christoffersson

18 SWE 4317 Ulf Christoffersson BåSS 12 12 19 21 27 18 (RAF) 109

Johan Christoffersson

19 SWE 5601 Daniel Rodhe SSKA 16 23 (41) 24 9 14 28 114

Patrik Holmberg

20 SWE 5481 Hanna Dahlborg SSKA 20 14 (33) 20 14 30 17 115

Jojo Johansson

21 SWE 3831 Jimmy Thorné UKSS 21 11 (34) 32 34 11 9 118

Fredrik Svantesson

22 SWE 1923 Olle Erixon SSVE 24 9 14 22 (33) 26 24 119

Ulf Borgman

23 SWE 3466 Per Nordensson BOBK 25 16 13 (26) 19 25 21 119

Martina Nordensson

24 SWE 2534 Ulrika Hilldén UKSS 13 24 20 (41) 32 20 16 125

Karl-Åke Ragnarsson

25 SWE 5693 Per-Erik Johansson BKSS 32 (35) 10 23 11 34 22 132

Alexander Wölfinger

26 SWE 5633 Johan Linger BKS 30 22 30 10 (37) 23 20 135

Oscar Linger

27 SWE 5380 Per Medbo BåSS 14 13 24 (45) 35 22 33 141

Jens Medbo

28 SWE 5495 Stig Caap NSS 22 21 17 19 26 45 (47) 150

Gustav Caap-Hällgren

29 SWE 13045 Björn Sandberg NSS 36 26 (39) 27 13 29 23 154

Linnea Petersson

Plac. Båt Besättning Klubb 1 2 3 4 5 6 7 8 Total

 

30 SWE 5230 Victor Svärd SSKA 29 20 25 (37) 18 32 31 155

John Svärd

31 SWE 4584 Fredrik Lycker UKSS 33 30 21 (44) 31 31 14 160

Henrik Rosén

32 SWE 106 Benjamin Peterson SSVE 23 25 27 (42) 24 36 26 161

Adam Peterson

33 SWE 570 Andreas Risne SSKA 37 36 26 34 (39) 19 27 179

Linus Risne

34 SWE 4263 Jerry Johansson SSKA 31 39 28 35 22 (OCS) 35 190

Richard Rodhe

35 SWE 5608 Ove Bergendahl SSKA 34 29 35 30 23 (47) 40 191

Kalle Andersson

36 SWE 2566 Dennis Olsson STSS 39 (41) 29 31 30 33 30 192

Emma Olsson

37 SWE 5287 Marcel Netzén-Örn SSVE 38 40 (OCS) 25 12 37 42 194

Christer Örn

38 SWE 12534 Viktor Bodin UKSS (47) 45 23 29 38 28 32 195

David Magnusson

39 SWE 1527 Carl Källstrand UKSS 27 33 32 33 (40) 39 34 198

Åke Källstrand

40 SWE 4550 Magnus Bäckelie SSVE (DNF) 28 44 28 43 40 38 221

Anna Bäckelie

41 SWE 4 Joakim Axén SSKA 40 38 43 39 (48) 35 29 224

Kajsa Gustavsson

42 SWE 2017 Carl-Henrik Ridderstad SSKA 45 34 37 36 (51) 38 39 229

Calle Ridderstad

43 SWE 4405 Anna Ernestad SSKA 35 32 51 43 45 27 (DNF) 233

Linnea Tornberg-Ohlss

44 SWE 1517 Robin Kölling SSKA (DNS) DNS 31 40 36 43 41 249

Andreas Kölling

45 SWE 7001 Anki Kloek SSKA (DNF) 43 40 46 46 42 36 253

Lena Nordgren

46 SWE 4618 Isabelle Malm SSKA (50) 47 36 38 42 46 46 255

Elin Tornberg

47 SWE 5186 Göran Börjesson RÅSS 44 42 38 (DNS) 44 DNF 37 263

Linnea Börjesson

48 SWE 5413 Inge Börjesson ÖLSS 41 37 42 51 (54) 41 51 263

Johannes Börjesson

49 SWE 4159 Alf Andersson BKS 46 46 48 (53) 41 53 43 277

Sven Andersson

50 SWE 3468 Morgan Sundén ÄSSS 49 44 47 50 (55) 48 50 288

Jesper Sundén

51 SWE 3699 Stefan Eliasson SSVE 48 52 49 (54) 49 44 48 290

Susanne Eliason

52 SWE 5555 Ingemar Karlsson KKKK 51 50 45 (55) 52 49 45 292

Katarina Karlsson

53 SWE 5914 Peter Börjesson SSKA 43 51 46 49 47 (DNS) DNS 294

Henrik Börjesson

54 SWE 5111 Per-Ola Enander SSWL 42 49 53 48 (DNS) 51 52 295

Hanna Enander

55 SWE 5858 Håkan Arnbert SSVE 53 48 52 47 50 (DNS) DNS 308

Catharina Arnbert

56 SWE 4721 Kristina Jönsson SSKA 52 (DNS) 50 DNF DNS 50 44 312

Linnea Bengtsson

57 SWE 3379 Robin Eliasson SSVE (54) 53 54 52 53 52 49 313

Fredrik Carlsson


  Senaste till salu:
  14 Aug Trissjolle S2120…

  Senaste köpes:
  21 Oct Kolfibermast köpes…

  Senaste inlägg:
  19 Sep Det bästa forumet fö…

 

   
Svenska Trissjolleförbundet
Ordförande: Karl Åke Ragnarsson • 070-587 14 94 •  Skicka e-post